Eesti Teatri Festival DRAAMA 2024
"Teatristatistika kohaselt esietendub igal aastal keskeltläbi üle 200 lavastuse ning teatrite mängukavades on enam kui 500 lavastust. Need numbrid on niivõrd suured, et ka teatrikriitikud on juba ammu loobunud lootusest vaadata ära kõik teatrite mängukavades olevad lavastused.

Seega kui juba professionaalsetel teatrivaatajatel on raskusi tervikpildi hoomamisega ning neidki valdab ahastus, mida minna vaatama ja mida mitte, siis kuidas peaksid oma valikuid langetama tavalised teatrikülastajad, kes satuvad teatrisse vaid paar korda aastas?

Festivali DRAAMA 2023 jaoks on Oliver Issak kokku pannud viis temaatilist Teejuhti, mis võiksid aidata orienteeruda selles kirevas teatripildis ning luua põgusa tervikpildi erinevatest teemadest Eesti teatris: etenduskunstist, komöödiast, noortest näitlejatest, muusikalisest kujundusest ja noore vaataja teatrist.

Oma soovitusi jagavad Karin Allik, Liisi Aibel, Hedi-Liis Toome, Eleriin Miilman, Karmen Juhkam ja Meelis Oidsalu.

Olgu veel eelhoiatusena mainitud, et ükski Teejuht ei pretendeeri objektiivsusele ning tegu on isiklike tunnetuste ja arvamustega. Kõik DRAAMA 2023 Teejuhid on vabaks kasutamiseks ning juhindumiseks. Kohustusi pole, on ainult võimalused."

Teejuhtide avamiseks klikka pealkirjale!

DRAAMA 2023 Teejuht: Sissejuhatus etenduskunsti
DRAAMA 2023 Teejuht: Noorte päralt on tulevik
DRAAMA 2023 Teejuht: Muusika teatris / Teater muusikas
DRAAMA 2023 Teejuht: Noore vaataja teater
DRAAMA 2023 Teejuht: Naer on terviseks