Eesti Teatri Festival DRAAMA 2024

MINEKU EEL

Tallinna Linnateater

MINEKU EEL foto
11. septembril 19:00
Sadamateatris
12. septembril 19:00
Sadamateatris
With translation – 13. septembril 14:00
Sadamateatris
13. septembril 19:00
Sadamateatris
Laval
ANNE REEMANN
ANDRUS VAARIK
ELISABET REINSALU
SANDRA UUSBERG
URSULA RATASEPP
PRIIT PIUS

Autor FLORIAN ZELLER
Lavastaja HENDRIK TOOMPERE (Eesti Draamateater)
Tõlkija KADI HERKÜL
Kunstnik JAANUS LAAGRIKÜLL
Helikujundaja NIKITA ŠIŠKOV

Esietendus
27. oktoobril 2018
Linnateatri Taevalaval

Etendus on ilma vaheajata ja kestab 1h 50min
sajab vihma
on soe
sajab vihma
on soe
sajab vihma
sa ootad neid
ja
sa näed
kuidas nad tulevad
ja
kõik tulevad
ja
kõik
on nii
nagu
kunagi
oli

Mõni paar jääb kokku vaid mõneks aastaks, mõni paarikümneks. André ja Madeleine on elanud koos enam kui pool sajandit. Näib pea võimatu kujutada neid ette teineteiseta – neist on saanud üks. Ent kellelgi pole aja eest pääsu ning paratamatult kergitavad mõtted tulevikust üles küsimuse: mis juhtub siis, kui üks lahkub enne teist?

Florian Zeller (s 1979) on prantsuse romaani- ja näitekirjanik. Ta on hetkel üks mängitumaid autoreid kogu maailmas. Tallinna Linnateatris lavale jõudev „Mineku eel“ on segu tragöödiast ja farsist, milles autor alatihti vaatajal tooli alt tõmbab. See on labürint, kus me jahime tõde, aga niipea, kui tundub, et oleme tal sabast kinni saanud, võtab see teise vormi ja libiseb minema.

Lavastuses kasutatav muusika: aaria „O mio babbino caro“ Giacomo Puccini ooperist „Gianni Schicchi“ Anna Netrebko esituses.

Tunnustus
Andrus Vaarik - Tallinna Linnateatri kolleegipreemia parimale meesnäitlejale 2019; Eesti Teatri Aastaauhind parimale meespeaosatäitjale 2019
Ursula Ratasepp - Tallinna Linnateatri kolleegipreemia parimale naisnäitlejale 2019; Eesti Teatri Aastaauhind parimale naiskõrvalosatäitjale 2019