Eesti Teatri Festival DRAAMA 2024

Tango

Endla Teater

Tango foto
Foto Priit Loog
12. september  kell 19.00
Sadamateater (Soola 5b)

Artur: „Ma lähen hulluks! Tuled koju, leiad eest mingid kahtlased tüübid, moraalse laostumise, kaose, kahemõttelised vahekorrad, ja nüüd tuleb välja, et ema ka ... Ei, ei, millest see ometi tuleb, ja kuhu see kõik viib ...“

Kui miski pole enam võimalik, sest kõik on võimalik, siis läheb raskeks, tunneb Artur. Väga raskeks. Eriti, kui sa oled noor, andekas ja paljutõotav mees, kelle soontes pulbitsev veri lausa nõuab mässamist kõige seniolnu vastu.
Aga mille vastu mässata siis, kui maailm on juba uueks loodud, kui su enda vanemad on juba purustanud kõik sotsiaalsed normid ja ühiskondlikud konventsioonid? Kui su onu on veidrik, vanaema kirglik kaardimängusõltlane ja Edek ... Noh, Edekile tuleb lihtsalt peale passida.
Ei, sellisel maailmal pole Arturile midagi pakkuda ning nii jõuab ta ainuvõimaliku lahenduseni, mis vastuseisu võimalikuks teeb – ta otsustab taastada maailma, milles kehtivad taas kõik need reeglid, mille peal tema vanemad oma noorusmässu teostasid.

Või nagu ütleb Edek: „Mitu pauku ühte auku!“


Autor
 Sławomir Mrožek
Lavastaja ja muusikaline kujundaja Ingomar Vihmar
Tõlkija Aleksander Kurtna
Kunstnik Illimar Vihmar
Valguskunstnik Chris Kirsimäe (TÜ VKA), juhendaja Margus Vaigur
Tantsuõpetaja Liis-Katrin Avandi
Osades Ott Raidmets, Kleer Maibaum, Peeter Tammearu, Lii Tedre (külalisena), Jaan Rekkor, Saara Nüganen, Nils Mattias Steinberg

Etendus on ühe vaheajaga ning kestab 2 tundi ja 15 minutit