Eesti Teatri Festival DRAAMA 2024

Kauka jumal

VAT Teater

Kauka jumal foto
Foto Rait Avestik
11. september  kell 19.00
Tartu Uus Teater (Lai 37)
12. september  kell 17.00
Tartu Uus Teater (Lai 37)
Elina Reinold oli naiskõrvalosa auhinna laureaat. Margo Teder oli lavastaja auhinna, Indrek Taalmaa meespeaosa ja Pille Jänes kunstniku auhinna nominendid. 

Money
 meest ei riku


Mogri-Märt on tähtis mees. Igaüks on tänu temale tööd saanud või temalt raha laenanud. Terve kogukond sõltub temast. Ja Mogri-Märt teab seda hästi. Märt on mees, kes on end rasketest oludest läbi murdnud ja haljale oksale pärale jõudnud ning ta tahab samasugust õnnelikku saatust oma lastele.
Edu võti peitub rahas. Märt teab, et elada saab ilma sugulase, sõbra, kuradi või jumalata, aga ilma rahata ei saa. Raha on võim. Ja võim on elu ise. Aga elu peab jätkuma!
August Kitzbergi legendaarne näidend on kõnekas tänapäevalgi. Mogri-Märdi suguseid inimesi on lihtne hukka mõista ja kõikvõimalikes pattudes süüdistada, kuid Kitzberg püüab oma näidendis hoopis Märti mõista.
Lavastaja Margo Teder ja dramaturg Mihkel Seeder on toonud Kitzbergi loo tänasesse päeva. Mogri-Märt ja tema pere elavad ääremaal õndsat elu, armastavad oma kodukanti ja isamaad, armastavad isegi oma naabrimeest ja võlgnikke, omal moel küll, kuid siiski.
Mogri-Märdil on kogu elu viimse detailini läbi kalkuleeritud. Tema ülesanne on vaid ohjad pingsalt enda käes hoida ja teistele õige suund kätte näidata. Nii ei saa miski tema kontrolli alt väljuda.
Ometi juhtub see siiski..

Autor
August Kitzberg
Lavastaja Margo Teder
Dramaturg Mihkel Seeder
Kunstnik Pille Jänes
Helilooja Ann-Lisett Rebane
Valguskunstnik Sander Põllu
Osades Indrek Taalmaa, Elina Reinold, Karolin Jürise, Ago Soots, Meelis Põdersoo

Etendus on ilma vaheajata ning kestab 1 tund ja 30 minutit