Eesti Teatri Festival DRAAMA 2024

Linnade põletamine

Eesti Draamateater

Linnade põletamine foto
Foto Heikki Leis
9. september   kell 17.30
Vanemuise väike maja    (Vanemuise 45a)
10. september  kell 19.00
Vanemuise väike maja    (Vanemuise 45a)
11. september kell 17.00
Vanemuise väike maja    (Vanemuise 45a)
Lavastus on Vanemuise külaline.

Priit Pedajas oli lavastajapreemia ning Teele Pärn naispeaosa laureaat. Pille Jänes nomineerus lavastuskunstniku auhinnale.


Tiina lapsepõlv möödub sõjajärgses Tartus. Põlenud linnas mustavad veel nii Pauluse kiriku kui ka Vanemuise teatrimaja varemed, vaid Tiina kodumaja kõrval asuv korporatsiooni Fraternitas Estica maja püsib kui miski aegade ülene. Sõja ja kire hävitustöö rusudel üritavad inimesed oma elu uuesti üles ehitada. Tiina püüab mõista, mis tema perekonnas tegelikult sel rõhuva vaikuse ajastul juhtus.
See on õrn lugu täis armastust, kirge, kaotusevalu ning tühjust. Kas kaardimängus on võimalik osavamaks muutuda või on kõik siiski pelgalt juhus ja saatus? Kas põletatud sildade ja elude kiuste tärkab armastus?
Kai Aareleiu „Linnade põletamine” avaldati romaanina 2016. aastal ning sellest sai kiirelt nii lugejate kui kriitikute lemmik. Tänaseks on romaan saavutanud rahvusvahelise elu ja see on tõlgitud soome, inglise ja läti keelde. Romaani põhjal kirjutas Kai Aareleid näidendi spetsiaalselt Eesti Draamateatrile.

Autor
Kai Aareleid
Lavastaja Priit Pedajas
Kunstnik Pille Jänes (külalisena)
Osades Teele Pärn, Jaan Rekkor, Ülle Kaljuste, Maria Klenskaja, Christopher Rajaveer, Tõnu Oja, Laine Mägi.

Etendus on ühe vaheajaga ning kestab 2 tundi ja 30 minutit