Eesti Teatri Festival DRAAMA 2024
15.06.2023

Teatrifestival Draama avalikustas programmi

Pressiteade
15. juuni 2023 Eesti Teatri Festival
Teatrifestival Draama avalikustas programmi

Teatrifestival Draama toimub sel aastal 5.-10. septembrini Tartus ning programmi on kokku pannud festivali loomenõukogu liikmed Hedi-Liis Toome, Liisi Aibel, Karin Allik ja Meelis Oidsalu.

Festivalide programmi kuuluvad sel aastal Tallinna Linnateatri ja lavakunstikooli koostöölavastus “Tiit Pagu” (lavastaja Jaak Prints), Eesti Draamateatri “Café Théâtral” (lavastajad Karmo Nigula ja Hendrik Toompere jr), Endla teatri “Linda Vista” (lavastaja Andres Noormets), Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia lavakunstikooli “Komöödia” (lavastaja Mart Kangro), Tallinna Linnateatri “Ülestähendusi põranda alt” (lavastaja Rainer Sarnet), Eesti Noorsooteatri “Kõik ägedad asjad” (lavastaja Tanel Jonas), Reha/Pilv/Kanuti Gildi SAAL/Ekspeditsiooni “Divide et impera” (lavastaja Jarmo Reha), Saarmäel/Kanuti Gildi SAALi “SCREAM BOX” (lavastaja Liisa Saaremäel), Nüganen/Kanuti Gildi SAALi “Müüt päeva lõpus” (lavastaja Netti Nüganen), Eva Kolditsa ja Mingo Rajandi “Elajannade” kontsertversioon, Ugala teatri “Kolm ahvi” (lavastaja Ringo Ramul) ning Ekspeditsiooni/Von Krahli “Ainult jõed voolavad vabalt” (lavastaja Lauri Lagle).

Festivali juht ja kuraator Hedi-Liis Toome: “Draama programm on sel aastal noorte poole kaldu - Tartusse tulevad kaks väga eriilmelist lavakunstikooli 31. lennu diplomilavastust “Tiit Pagu” ja “Komöödia”, parimad noorema põlve etenduskunstnikud Liisa Saarmäel, Netti Nüganen ja Jarmo Reha. Veel noortest tegijatest on esindatud Ringo Ramul ja Priit Põldma Ugalast ning Hendrik Toompere jr ja Karmo Nigula Eesti Draamateatrist. Lisaks on mitme lavastuse raskuskese sellel aastal muusika - Lauri Lagle suurejooneline “Ainult jõed voolavad vabalt”, Eesti Draamateatri “Café Théâtral’is” ja Mingo Rajandi ja Eva Kolditsa “Elajannades” on laval live-bändid.

Omapärane kontsert on ka Liisa Saaremäeli “SCREAM BOX”, kus tema partneriks on muusik Florian Wahl. Draama festivali põhiline eesmärk on jätkuvalt tuua Tartusse kõrgetasemelist ja eriilmelist teatrikunsti ning näidata Eesti teatri mitmekesisust. Seda kõike programmi kokkupanemisel arvestamegi”.

Draamal etenduvatest lavastustest kuuluvad Eesti Teatri Agentuuri kureeritava Eesti kaasaegse etenduskunsti esitlusfestivali programmi ““SCREAM BOX”, “Divide et impera”, “Müüt päeva lõpus” ja “Ainult jõed voolavad vabalt”, mida tulevad Tartusse vaatama teatrikuraatorid üle maailma ning nende lavastuste festivalietendustel on ka tõlge inglise keelde. Lisaks etendustele pannakse festivalil rõhku ka teatri mõtestamisele erinevate arutelude kaudu.  

Festivali toetavad Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital ja Tartu linn.


Piletid festivalile tulevad müügile 1. juulil Piletilevis.

Kogu programmiga saab tutvuda festivali kodulehel: draama.ee


Fotode valik pressile:

https://drive.google.com/drive/folders/1aYkVV3syoC21KlDZ4VBsLKp5-sf__JUa?usp=sharing


Teate edastas:
Katrin Tegova
Draama festivali kommunikatsioonijuht
+37256502721
katrin@festival.ee
draama.ee


Rohkem infot:
Hedi-Liis Toome
Draama festivali tegevjuht
hediliis@festival.ee
draama.ee