Eesti Teatri Festival DRAAMA 2023

Maria Fausti "Kootud relvad" esmaettekanne koostöös festivaliga Eesti Muusika Päevad

Maria Fausti
Foto: Krõõt Tarkmeel
7. september kell 17.15
Emajõgi ja Emajõe kaldad
TASUTA
"Kootud relvad" (Woven Weapons) on inspireeritud muistsetest eesti rahva kudumismustritest ja epigeneetikast. Eesti traditsioonilisi rahvariideid kanti igapäevarõivastena kuni möödunud sajandini. Mustrid riietel olid mitmetähenduslikud – need kõnelesid edasi rahva uskumusi, päritolu, maailmavaadet ja kultuuri. Rahvariided ei olnud pelgalt ilustuseks, vaid ka sümboolseks kaitseks kurja silma eest. Epigeneetika uurib organismide arenguprotsessi seda osa, mida ei määra geenid. Perekonniti päritavad traumad antakse sageli edasi põlvest põlve, vanemalt lapsele – orjus, nälg, sõjad, vägivald ... ka alkoholism ja depressioon. Nõnda nagu DNA kannab endas nii pika ajalooga sündmusi kui ka sümboleid, peitub sarnane filosoofia ka kudumismustrites. Paradoksaalsel moel kõik, mis võib inimest kaitsta, võib ka hävitada.
Maria Faust (s 1979) on üks rahvusvaheliselt tunnustatumaid Eesti jazzartiste, kes on oma loomingu sidunud jazzmuusika alternatiivsema poolega. Maria peab end uusromantikuks, sest armastab puhtaid kolmkõlasid ja tämbreid ning lihtsaid meloodiaid. Tema helikeel on emotsionaalne ning kontrastideküllane, sünteesides omavahel jazzi, klassikalist muusikat ning vabaimprovisatsiooni.

Algselt tänavuse kevadise “DNA”-teemalise festivali Eesti Muusika Päevad programmis kõlama pidanud linnaruumi kontsert-teos jõuab nüüd Draama festivali publiku ette. Kontserdiga avatakse tänavune Draama.

Teos tuleb ettekandele Emajõel, esitatuna lodjalt:
17:15 Kaarsild
17:30 Delta hoone
18.00 Lodjakoja laht

Esitab puhkpilliansambel koosseisus:

Maria Faust – altsaksofon
Indrek Vau – trompet
Andres Kontus – tromboon
Liudas Mockunas – bass-saksofon
Peter Bruun – löökpillid
Liudas Mockunas – bass-saksofon, klarnet