Eesti Teatri Festival DRAAMA 2023

Kolm õde

Must Kast

Kolm õde foto
Foto: Gabriela Urm
10. september  kell 19.00-21.40
Genialistide klubi (Magasini 5)
11. september  kell 16.00-18.10
Genialistide klubi (Magasini 5)

Klassika Vihmari moodi

Mind ärritab ja solvab toorus. Ma kannatan väga, kui ma näen, et inimene pole küllalt peenetundeline, pole küllalt õrn ega armastusväärne. Võib-olla on mind veidralt kasvatatud, aga igasugune jämedus, iga vähegi ebadelikaatselt öeldud sõna masendab mind! Persse, ma näen iga öö Moskvat unes, ma olen nagu arust ära… Ma näen unes, et olen Moskva ülikooli professor, kuulus teadlane. Aga noh, siin on külm. Ja sääsed.

Jah, kui saaks alustada elu otsast peale, aga juba teadlikult. Et kui see üks elu, mis on juba ära elatud, oleks nii-öelda mustand, teine aga puhas variant… Küllap siis püüaks igaüks kõigepealt mitte korrata iseennast. Täpselt samamoodi, nagu me igal hommikul, esmaspäeval ja uusaastal uuesti sünnime ja oma eluviise põhjalikult muudame. Oh jumal. Võib-olla on eneseiroonia tõesti ainus, mis meid sellest kannatusest päästa võib.

“Kolm õde” on Ingomar Vihmari kolmas järjestikune lavaversioon Anton Tšehhovi maailmakuulsast näidendist. 120-aastane tekst tõestab hästi, et kõik jääb ikkagi samaks: ka tuhande aasta pärast õhkab inimene: „Ah, raske on elada!” — ja täpselt samuti nagu praegu kardab surma ja ei taha surra.

Autor Anton Tšehhov
Lavastaja Ingomar Vihmar (Endla Teater)
Kunstnik Illimar Vihmar
Valguskujundaja Karolin Tamm
Produtsent Merilyn Elge
Turundus ja otsemüük Heli Anni
Laval Laura Niils, Birgit Landberg, Kaija M Kalvet, Jaanika Tammaru, Jane Napp (Endla Teater), Rauno Polman, Kristjan Lüüs, Karl Edgar Tammi, Karl Robert Saaremäe, Kaarel Targo

Esietendus 4. märtsil 2022 Genialistide Klubis

Etendus on kahes vaatuses ja kestab 2 tundi ja 40 minutit