Eesti Teatri Festival DRAAMA 2023

Issanda loomaaed

Endla Teater

Issanda loomaaed foto
Foto: Priit Loog
6. september   kell 19.30-22.15
Sadamateater (Soola 5b)

Issanda loomaaed on suur, kirju ja mitmepalgeline.
Kui toetuda „Eesti keele seletava sõnaraamatu“ märksõnakirjeldusele, tähendab issanda loomaaed erinevate inimeste kogumit.
Lavastus „Issanda loomaaed“ on katse lähemalt vaadelda üht osa sellest issanda loomaaiast, mille moodustavad 1,3 miljonit inimest ühel 45 339 km2 suurusel maalapil Euroopa kaguosas. Eestis. Maarjamaal.

Riigis, kus mõnikord tuntakse uhkust ateismi üle ja usklikuks peab end vaid 13% eestlastest, tundub võrdlemisi mõttetu teha dokumentaallavastust religioossetest inimestest. Aga ometi just seda me teeme. Sest meid – ja küllap ka teid – huvitab, kes need inimesed on ja kuidas nad on oma usuni jõudnud, millist elu nad elavad, missugusena näevad oma kohta ühiskonnas ja tajuvad suhtumist endasse. Ja sellepärastki, et neid vaadeldes loodame õppida midagi ka enda kohta, samamoodi nagu näiteks need inimesed, kes juba rohkem kui 500 aastat seisavad Hieronymus Boschi kõige fantastilisema teose altaritiibade avanedes silmitsi mitte sel maalil kujutatud issanda loomaaiaga, vaid millegagi, mis peitub nende enda sees.


Lavastaja Laura Jaanhold
Lavastusdramaturg Anne-Ly Sova
Kunstnik Illimar Vihmar
Muusikaline kujundaja Taavi-Peeter Liiv
Valguskunstnik Kristen-Kalev Lina (Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia)
Laval
Fatme Helge Leevald, Kadri Rämmeld, Liis Karpov, Ago Anderson, Nils Mattias Steinberg

Esietendus 2. aprillil 2022 Endla Teatri Küünis.
Etendus on kahes vaatuses ja kestab 2 tundi ja 45 minutit.