Eesti Teatri Festival DRAAMA 2023

Audients

R.A.A.A.M.

Audients foto
Foto: Siim Vahur
6. september   kell 17.30-19.05
Kammivabriku sündmuskeskus (Teguri 28a)
7. september   kell 17.00-18.35
Kammivabriku sündmuskeskus (Teguri 28)

Nädal enne esietendust, kõige pöörasemal peaproovide perioodil, külastab teatrijuhti (Priit Võigemast) veider uurija (Henrik Kalmet) ühe salapärase süüasjaga, millel nimeks “Teatritoimik”. Algab pingeline ja samas absurdne ülekuulamine, kus väga kiiresti hägustub, mis süüasjaga on üldse tegemist, kes keda süüdistab ning millega seoses. Mis on päriselt ja mis mängult?

Tundub pealtnäha lihtne lugu võimu ja vaimu omavahelistest suhetest ning vastuoludest, aga lähemal vaatlusel hakkavad hargnema erinevad tasandid.

Veidi Kafkalik vaade jaburasse bürokraatlikku masinavärki ja selle koomiline kokkupõrge boheemlasliku ning maagilisena näiva teatrimaailmaga. Kas need maailmad või need kaks ootamatutel asjaoludel kokku saanud inimest on üldse nii erinevad, kui esmapilgul tundub?
Ja et vinti veelgi peale keerata, tulevad mängu ka meelemürgid.
 
“Audients” või täpsemalt öeldes “Vaclav Haveli Audients”, on kaasaegse Kosovo näitekirjaniku Jeton Neziraj värske lavalugu, mis on kõvasti inspiratsiooni saanud Vaclav Haveli 1975ndal aastal ilmunud näitemängust “Audients”.
 
Autor Jeton Neziraj
Lavastaja Madis Kalmet
Kunstnik Jaanus Laagriküll
Valguskujundus Priidu Adlas
Muusikaline kujundaja Peeter Konovalov
Laval Priit Võigemast ja Henrik Kalmet
 
Esietendus 7.mail 2022 Kumu Auditooriumis
Etendus on ühes vaatuses ja kestab 1 tund ja 30 minutit