Eesti Teatri Festival DRAAMA 2023

Raamatuesitlus: TEATRIELU 2018

Madli Pesti / Marie Pullerits

Raamatuesitlus: TEATRIELU 2018 foto
11. septembril 16:00
ERMi B-poole kohvikus

Kogumiku koostajad on Madli Pesti ja Marie Pullerits, kroonika ja statistika on koostanud Tiia Sippol, keeletoimetaja Mari Tuuling, kujundaja Kersti Tormis. Väljaandjad Eesti Teatriliit ja Eesti Teatri Agentuur.

„Teatrielu 2018“ mõtestab möödunud teatriaastat ning pakub lugejaile mitmete ootamatute ja isikupärase käekirjaga autorite subjektiivseid vaatepunkte eesti teatrile läbi 2018. aasta olulisemate suundumuste, silmapaistvamate nähtuste, põletavamate valdkonnasiseste küsimuste ja ka võimalike edasiste suundade. Ülevaate möödunud sõnateatriaastast annab teatrikriitik Annemari Parmakson, Tartu ülikooli teatriteaduse professor Anneli Saro jätkab „Sajandi loo“ koostöölavastuste analüüsimist ning spetsiifilisema sissevaate „Sajandi loo“ lavakujundustesse teeb lavastuskunstnik Liina Unt. Teatriteaduse magister Katarina Tomps teeb ülevaate Tartu ja Eesti teatrimaastikku raputanud Tartu Uue Teatri kümneaastasest tegevusest, teatriuurija Madli Pesti vaatleb samuti kümneaastaseks saanud loovkirjutamiskooli Drakadeemia olulisust meie näitekirjanduse edendamisel. 2018. aasta eesti kirjanduse adaptatsioonidesse näitekirjanduses teeb sissevaate dramaturg Priit Põldma. Muusikateatriaastat analüüsib muusikaajakirjanik Anne Aavik, juubeliterohkest balletiaastast kirjutab rahvusballeti artist Triinu Upkin ning tantsurubriigis kirjutab praktikuna praktikast kaasaegse tantsu koreograaf ja liikumisjuhendaja Liis Vares. Kirgliku ülevaate oma tegevuse lõpetanud Teater NO99 14-aastasest elueast ja olulisusest kunstiväljal annab kunstnik Jaan Elken.

Rohkete fotodega illustreeritud „Mälu“ rubriigis kirjutab Soome teatriuurija Mikko-Olavi Seppälä Liina Reimani seni põhjalikult uurimata loomingulisest tegevusest Soomes ning teatriteaduse magister Anne-Liis Maripuu toob lugejani Eesti tantsuloos seni teadmata informatsiooni Eesti tantsijannade aktiivse ja kõrgetasemelise tegevuse kohta 1920. aastate Saksamaal.