Eesti Teatri Festival DRAAMA 2023

Kohtumisõhtu Karol Kuntseliga. Linastuvad „Liivakellade parandaja” ja „Peatus”

Kohtumisõhtu Karol Kuntseliga. Linastuvad „Liivakellade parandaja” ja „Peatus” foto
8. september   kell 19
Tartu Elektriteater (Jakobi 1)

Kohtumisõhtu Vanemuise teatri näitleja Karol Kuntseliga

Linastuvad „Liivakellade parandaja” (2003) ning lühifilm „Peatus” (2008)

Üritus sarjast Vanemuise näitlejad kinolinal

Urmas Lennuki näidendi alusel valminud film „Liivakelleade parandaja” (režissöör Anu Aun, Exitfilm) räägib loo Timist, kes plaanib kättemaksu kohtunikule, kes tema süütu venna mõrva eest vangi mõistis. Sobivat võimalust oodates redutab noormees kohtuniku maadel asuvas mahajäetud kirikus. Ühel päeval avastab Timi peidupaiga kummaline tüdruk Hea. Kaks armastuse järele janunevat noort leiavad teineteises kaaslase. Nad kohtuvad salaja, kihluvad, peavad põgenemisplaani. Kuni selgub, et Hea on kohtuniku tütar ja Tim ei ole ainuke noormees, kes on tüdrukust huvitatud.

BFMi filmiosakonnas valminud tudengifilm „Peatus” (režissöör Margit Korbe) peategelane on mees, kes ärkab trammis, mäletamata eelnevaid sündmusi ja ka seda, kuidas ta sinna sattus. See on abstraktne seisundilugu, kus mineviku ja tulevikuta mees püüab lahendada mõistatust, mida olevik talle ette mängib.

Eesti vanim teater Vanemuine ning väärtfilmikino Tartu Elektriteater alustasid sel aastal välja kohtumiste sarjaga “Vanemuise näitlejad kinolinal”. Sarja raames saab kord kuus vaadata mõnd filmi, milles on meeldejääva rolli teinud mõni praegune Vanemuise draamanäitleja. Pärast ühist filmivaatamist on vaatajatel võimalus selle näitlejaga kohtuda, kuulata kaadri taha jäänud juhtumuste meenutusi ning esitada omapoolseid küsimusi.

Kohtumisõhtute vestlusosa juhib Vanemuise dramaturg Sven Karja.

PS! Vabade kohtade olemasolul sissepääs festivali kaelakaardiga.