Eesti Teatri Festival DRAAMA 2020

Eesti Teatri Festival

Eesti teatri festival toimub alates 1996. aastast. Algusaastatel tõi festival Tartusse kokku eesti teatri viimase hooaja parimad lavastused, mis ühtlasi moodustasid omavahel kunstilise terviku. Oma hinnangu lavastustele andsid rahvusvahelisse žüriisse kuuluvad ning ka lihtsalt festivali külastavad teatrikriitikud ja praktikud. Alates 2010. aastast on festival Draama olnud kuraatorfestival, kus põhiprogrammi kaheksa lavastust valib välja üks teatrile lähedal seisev inimene. 

2016. aastal SA Eesti Teatri Festivali ja SA Eesti Teatri Agentuuri läbi viidud konkursi parima festivali idee leidmiseks võitis Tartu Uus Teater, kelle plaan viia festivalitegevus aastaringseks ning lähtudes sihtgruppidest mitme-etapiliseks, hakkab teostuma alates 2017. aastast. Tartu Uus Teater on aga sõlmitud koostööleppe alusel SA Eesti Teatri Festivali korralduspartner juba ka käesoleval 2016. aastal.

DRAAMA 2016 kunstiline juht on Tartu Uue Teatri loominguline juht Ivar Põllu. Alates 1. veebruarist 2016 on SA Eesti Teatri Festivali juhataja Maarja Mänd. Senine juhataja-kunstiline juht Margus Kasterpalu on kaasatud konsultandina.

Eesti Teatri Festivali DRAAMA korraldab:
SA Eesti Teatri Festival
Aadress: Lai 37, Tartu 51005 
Registrikood: 90008560