Eesti Teatri Festival Draama 2015.
13.09.2015

13. septembril kell 11 OmaDramaturgiaTurg

Pühapäeval, 13. septembril toimub teatrifestivali Draama raames konverents OmaDramaturgiaTurg, kus tuleb jutuks viimasel ajal kolmes Balti riigis lavale jõudnud uuem näitekirjandus.

Oma maa värskest draamaloomingust räägivad Gintė Pranckūnaitė (leedu teatrikriitik), Marius Ivaškevičius (leedu näitekirjanik), Rasa Bugavičute (Läti näitekirjanike Gildi esinaine), Ieva Rodiņa (läti teatrikriitik), Siret Paju (Drakadeemia juhataja), Martin Algus (eesti näitekirjanik).

Leedu esineja Marius Ivaškevičius on rahvusvahelise haardega näitekirjanik, kelle teoseid on mänginud lisaks Leedu teatritele veel teatrid Poolas, Itaalias, Prantsusmaal, Venemaal, Lätis ja Soomes. Ivaškevičiuse looming jõuab Eestis lavale eeloleval kevadel, kui Eesti Draamateater toob välja tema näitemängu “Väljaheitmine”. 

Konverentsi sissejuhtavas osas tutvustab selle toimumiskoha peremees Vaba Lava oma esimest hooaega ja tulevikku. Sõna saavad esimese hooaja kuraatorid Oleg Lojevski ja Madis Kolk ning eeloleva hooaja kuraator Madli Pesti.

Konverents algab pühapäeval kell 11.00 Vaba Lava proovisaalis Telliskivi loomelinnakus. Kõik huvilised on teretulnud.

Korraldajad: Eesti Teatri Festival Draama 2015, Eesti Teatri Agentuur, Vaba Lava

Rohkem infot: 
Andres Laasik
andres@teater.ee
+3725257432

Margus Kasterpalu
margus@festival.ee
+3725106171