Eesti Teatri Festival Draama 2015.

Eesti Teatri Festivali Draama 2015 ajaleht

7. septembri LEHT
8. septembri LEHT
9. septembri LEHT
10. septembri LEHT
11. septembri LEHT

Ka sel aastal veab ajalehe toimetust Merilyn Merisalu, festivali vabatahtlikuna alustanud esmakursuslasest on nüüdseks saanud ülikooli ajakirja peatoimetaja (kes nüüd päevaste tegemiste kõrvalt teatriteaduse magistritööd püüab valmis saada ja aeg-ajalt teatrikriitikuna 
kätt harjutab). „Festivali lehe tegemise juures on kõige raskem alati midagi uut leida – paratamatult on festivalist selle ajaga oma pere saanud ning inimesed ja teemad isegi liiga tuttavad,“ tunnistab juba kümnendat aastat DRAAMA-ga seotud Merilyn.

Nn veteranidest on ajalehe meeskonnas endiselt ka Tartu ülikooli teatriteaduse magister Piret Kuub, kes tegeleb ilukirjanduse ja näitlemise kõrvalt ka teatrikriitika kirjutamisega. Tema artikleid on ilmunud näiteks nii Teater.Muusika. Kino ajakirjas kui ka Sirbis, Postimehes, Pärnu Postimehes, Eesti Päevalehes kui ka Baltoscandali ajalehes. „Tänavuselt festivalilt ootan – nagu üldse teatrist – et teatriime ei jääks sündimata,“ ütleb Piret.

Marite H. Butkaite on vabakutseline teatrikriitik ja dramaturg. Näiteks esietendus kevadel teatris Ugala tema ja Lennart Peebu koolituskomöödia „Teie ebaõnn on teie endi kätes“. Lisaks tegeleb ta juhendamisega loovkirjutamiskoolis Drakadeemia ja tudeerib Tallinna ülikoolis kirjalikku tõlget. „DRAAMA tähendab minu jaoks kohtumist eesti teatri värske verega, põnevaid lavastusi nii laval kui ka linnapildis ning mõnusat melu õhtul festivali klubis. Ei tasu ka unustada kohtumisi sõpradega, keda pole tükk aega näinud!“ kinnitab Marite.

Tagasi festivali juurde on jõudnud ka kunagine vabatahtlike juht Ivika Saaroja. Temagi on lõpetanud Tartu ülikoolis teatriteaduse eriala ning jätkab nüüd pärast mõttepausi ajakirjanduse magistrantuuris. Teatriga on teda sidunud elu ise: Ivika on ise teatrit teinud ja aidanud ka professionaalsel teatril sündida. „Festivalilt ootan seda, kuidas Tartu linn mõnusalt ühes rütmis tukslema hakkab ning loomulikult seda, et kogu Eesti hea teater tuleb koju kätte!“

Uus nägu festivali juures on Oliver Issak, kes rabab sel aastal mitmel rindel: lisaks ajalehele saab tema kirjutatut lugeda ka festivali blogis ning Oliver on tegev ka piiripealses festivalitiimis. Ta on küll abiturient, aga ega teatriarmastus vanust küsi ning viimasel paaril aastal on ta üritanud teatrile üha rohkem külje alla pugeda. „Festivalinädalast ootan elamust, mis ei tuhmu pea ning et nädala lõpus võiksin tagasivaatavalt öelda: täitsa hea DRAAMA oli!“ räägib Oliver.