Eesti Teatri Festival Draama 2014. Kohaloleku kunst.

Ahelkirjutamine: Kirjanik on kohal

3. septembril kell 17-19 Tartu Ülikooli kirikus 

Võttes lahti selle aasta festivali hüüdlause "Kohaloleku kunst", siis on tulemuseks kohalolu ja kunst. Kunstist kunstnikuni on vaid üks silp, kunstnikust kirjanikuni aga vaid lühike samm. Mõlemad maalivad maailmast pilte, kuid teevad seda eri meediumites. Ühel on pintsel ja teisel pastakas, ühel paber ja teisel lõuend. Kuid kohal on mõlemad, sest kohaloluta luua ei saa.

2010. a toimus New Yorgi moodsa kunsti muuseumis Marina Abramovici performance "The Artist is Present", kus ta istus laua taga ja vaatas inimesi. Ja inimesed vaatasid teda - ta oli kohal. Kunstiteose aluseks on inspiratsioon ja valminud teos võib inspireerida järgmisi teoseid. 

Abramovici eeskujul leiab TÜ kirikus Teatro Poetico ruumis 3. septembril kell 17.00 aset "Ahelkirjutamine: Kirjanik on kohal". Kahe tunni jooksul saab maailm rikkamaks kahe kollektiivse teksti võrra. Alglausest saavad alguse kaks kolmeosalist kirjutamisahelat. Kohal Piret Jaaks, Jan Rahman, Kaur Riismaa, Berk Vaher, Hiri Müüripeal ja Mihkel Seeder.

Publiku jaoks on võimalik kohale tulles näha, kuidas kirjanik kirjutab. Tavaliselt on see intiimne akt, mida tehakse kümne ukse ja saja luku taga. Kuid mis toimub tegelikult? Mida teeb kirjanik kirjutades? Kuidas sünnib tekst? Seda saab teada juba 3. septembril Draama festivali raames, sest seekord ei jää varjatuks midagi. Kirjanik on kohal. Ja kirjutab.

Lisainfo
Marite H. Butkaite
Drakadeemia juhendaja
marite.butkaite@drakadeemia.eu
+372 555 118 44