Eesti Teatri Festival DRAAMA 2018

ISA

Theatrum

ISA foto
Foto: Harri Rospu
5. septembril kell 21
ERMi teatrisaalis (B-sissepääs)
6. septembril kell 19
ERMi teatrisaalis (B-sissepääs)
Eesti teatri aastaauhinnad 2017
LEMBIT PETERSON - meespeaosatäitja auhinna nominent

Autor FLORIAN ZELLER
Lavastaja MARIA PETERSON
Tõlkija EVA EENSAAR
Kunstnik LILJA BLUMENFELD
Muusikaline kujundaja MARIUS PETERSON
Valguskunstnik PRIIDU ADLAS
Produtsent ERE NAAT

Mängivad
LEMBIT PETERSON
LIINA OLMARU
MARIUS PETERSON

SANDRA UUSBERG (Tallinna Linnateater)
ANNELI TUULIK
ANDRI LUUP

Esietendus

29. novembril 2016
Theatrumis

Etendus on ühe vaheajaga ja kestab 2 tundi ja 20 minutit

Mis toimub selles korteris? Kas vana mehe tütar ütles tõesti, et jätab mehe üksi Pariisi ja kolib ise Londonisse? Või mõtles mees selle välja? Kas see neljakümnendates mees, kes liigub ringi elutoas ja köögis, on tundmatu või tuttav, keda vana mees enam ära ei tunne? Ja kas korter, milles oleme, on ikka vana mehe oma või usub ta, et on kodus, kuid tegelikult on kuskil mujal? On ta omade või võõraste juures?

Florian Zelleri näidend „Isa” on autori sõnul „pusle, milles on alati üks tükk puudu ja keegi ei tea, missugune täpselt”. Peategelane André, nagu meiegi, otsib muutuvas maailmas inimesi, kes räägiksid tõtt, ja püüdleb vaatamata totaalsele kaosele totaalse selguse poole.

Näidendi autor, noor prantsuse romaani- ja näitekirjanik Florian Zeller kirjutas 22-aastaselt oma esimese romaani „Kunstlumi”, võitis aastal 2004 oma kolmanda romaani „Kurjuse võlu” eest maineka kirjandusauhinna Prix Interallié, asus kirjutama teatrile ja saavutas peagi tuntuse ka näitekirjanikuna.

Zelleri „Isa” pälvis 2014. aastal prantsuse kõige olulisema teatripreemia Molière`i auhinna parima näidendi kategoorias. Hetkel on ta üks mängitumaid autoreid Euroopas ja mujal. Prantsuse nädalalehe L`Express arvamusel on Zeller „parim prantsuse dramaturg Yasmina Reza kõrval” ja The Guardiani silmis „meie ajastu kõige inspireerivam näitekirjanik”.