Eesti Teatri Festival DRAAMA 2019

MILJONI VAADE

Tallinna Linnateater / Vana Baskini Teater

MILJONI VAADE foto
6. septembril kell 19
Sisevete saatkonnas
7. septembril kell 19
Sisevete saatkonnas
8. septembril kell 16
Sisevete saatkonnas
{Sajandi lugu}: MILJONI VAADE
(Tallinna Linnateater / Vana Baskini Teater)


Etendus kuulub Balti Teatri Foorumi programmi ning on ingliskeelse tõlkega.

AUTOR Paavo Piik
LAVASTAJA Elmo Nüganen
KUNSTNIK Martin Mikson
KOSTÜÜMIKUNSTNIKUD Martin Mikson ja Anna-Liisa Pärt
VALGUSKUJUNDAJA Merily Loss
MUUSIKALINE KUJUNDAJA Riina Roose

Osades:
Evelin Võigemast või Saara Nüganen (Endla Teater), Egon Nuter, Argo Aadli, Märt Pius, Kalju Orro või Märt Keerutaja, Helene Vannari, Rain Simmul, Anne Paluver, Liina Tennosaar, Raivo Rüütel, Germo Toonikus või Oskar Kröönström, Rein Jurna ja Jasper Roost või Joonas Eskla.

Esietendus: 26. mai 2018, Toom-Kooli 9
Kestus: 2 tundi 40 minutit, kahes vaatuses
Eesti Etendusasutuste Liidu ja Eesti teatrite koostöös on sündinud teatrisari „Sajandi lugu“, mille raames kakskümmend kaks teatrit toovad üheskoos vaatajate ette Eesti Vabariigi arengutee läbi viimase saja aasta. Igal kuul sünnib lavastus, mis käsitleb üht aastakümmet. Sari algas augustis 2017 ja viimane lavastus esietendub juulis 2018. Ühiselt tulevad kõik teatrid kokku 2018. aasta septembris Tartus, kus Draamafestivali ajal toimub „Sajandi loo“ lavastuste etendusmaraton.
Tallinna Linnateatri ja Vana Baskini Teatri koostöölavastus viib vaataja kiirevoolulisse ajavahemikku 2000—2010. Algas uus aastatuhat, Eesti liitus NATO ja Euroopa Liiduga, võitis Eurovisiooni, elas üle pronksiöö ja majanduskriisi, valmistus euro tulekuks … Ühtlasi oli see aeg, mida muuhulgas iseloomustasid mitmed ambitsioonikad kinnisvaraafäärid. Ka Paavo Piigi näidendi tegevus keerleb ümber kinnisvara, ennekõike on see aga lugu peresuhetest, tõelisest ja teeseldud lähedusest ning sellest, mis tunne on olla vana inimene Eesti Vabariigis.