Eesti Teatri Festival DRAAMA 2019

VARJUPROHVET

VAT Teater

VARJUPROHVET foto
10. septembril kell 21
Tartu Uues Teatris
11. septembril kell 19
Tartu Uues Teatris
12. septembril kell 19
Tartu Uues Teatris
Kõhedusdraama

Autor INDREK HARGLA
Lavastaja Aare Toikka
Kunstnik KASPAR JANCIS
Valguskunstnik SANDER PÕLLU
Koreograaf TANEL SAAR
Muusikalised kujundajad PEETER REBANE ja AARE TOIKKA

Mängivad
LIISA PULK
MARGO TEDER
MARTIN KÕIV

Esietendus
27. aprillil 2016
Rahvusraamatukogu Tornisaalis

Etendus on ühes vaatuses ja kestab umbes 2 tundi 
Indrek Hargla uus müstiline kõhedusdraama "Varjuprohvet pakub vaatajale põnevust, mõistatamist ja kaasaelamist kummalisele loole. Kui Alfred Hitchcocki ikoonilises filmis "Psühho" jõuab kuriteo sooritanud neiu ähvardavasse motelli, siis "Varjuprohvetis" jõuab üks müstiline rändur kummalisse majja maailma veerel. Rahvusraamatukogu Tornisaali sobib näidendi sündmustik nagu valatult. Loo üheks läbivaks tegelaseks on õuduskirjanik. 
 
Indrek Hargla: Näidend "Varjuprohvet" on lugu mehest, kes on kogu elu välja mõelnud valesid. Ta on kirjanik ja tõmbunud maailmast eemale, et lõpetada oma romaan prohvetist. Koos oma sekretäriga elab ta üksildases maamajas, keset lumiseid metsasid. Tal on jäänud kirjutada veel viimane peatükk, kui juhus toob tema ukse taha mehe, kellel on anne paljastada valesid. Ja veel on see lugu naisest, kes armastab valesid.
 
Aare Toikka: Loo pealkirjaks olev liitsõna "varjuprohvet" viitab saladusele. Soov tulevikku kiigata on inimesele omane ja mida tumedam tulevik, seda enam närvikõdi. 

Rahvusraamatukogu Tornisaal on VAT Teatri jaoks paik, kus leiavad aset kunstilised katsetused. Festivalil annab VAT Teater etendusi just Tornisaali lavastustega, mida muul ajal Tartus kunagi ei mängitaks.