Eesti Teatri Festival DRAAMA 2019

"DELHI" TANTS

Theatrum

5. septembril kell 19
Sadamateatris
Eesti Teatri aastaauhinnad 2016
LEMBIT PETERSON - lavastaja auhinna nominent
MARIA KLENSKAJA - naiskõrvalosatäitja auhinna nominent
MARIA PETERSON - naiskõrvalosatäitja auhinna nominent 

Autor IVAN VÕRÕPAJEV
Tõlkija ja lavastaja LEMBIT PETERSON
Kunstnik ANDRI LUUP
Helilooja HELENA TULVE

Mängivad
LAURA PETERSON
OTT AARDAM (Ugala)
MARIA PETERSON
MARIA KLENSKAJA (Draamateater)
MARE PETERSON
EVA EENSAAR

Esietendus
27. veebruaril 2015
Theatrumi saalis

Etendus on kahes osas ja kestab 3 tundi ja 5 minutit
Kuus inimest istuvad linnahaigla ooteruumi rahus ja kõnelevad loomingust, inspiratsioonist ja surmast, samuti ka tantsust, mille on välja mõelnud baleriin Katja oma India reisi ajal. "Delhi" tants, mille järgi loo autor on teinud ka samanimelise filmi, on üks tema lemmiknäidenditest.

Ivan Võrõpajev: „Esimest korda elus kirjutasin seda, mida tahtsin! Tegelikult ma vaid selle näidendi tahtsingi kirjutada. Ma mõtlesin sellest kogu aeg, kuid ei suutnud seda kuidagi leida – mitte süžeed, vaid vormi. Need on otsekui seitse ühevaatuselist näidendit, kus on üks peategelane – tantsijanna, kes mõtles välja Delhi tantsu. Ta räägib sellest kogu aeg, kuid ei tantsi.“

Näidendi ülesehitus on ebatavaline, koosneb seitsmest miniatuurist ehk novellist, mida ühendavad tegevuspaik ja tegelased. Igas miniatuuris saabub parajasti laval viibivate tegelastele teade kellegi surmast. Surma palge ees olek paneb inimesed teravdatumalt vaatama minevikku, iseendasse, oma suhetesse lähedastega. Oluline osa on siin elu, kannatuse ja kunsti suhetel, kaotuse­ ja süütundel.

Tegelased kõnelevad igas pildis baleriin Katja Delhi turul „Mein Bazaril“ nähtud inimeste viletsuse, räpasuse ja kannatuse kogetu põhjal loodud ülendavast tantsust.