Eesti Teatri Festival DRAAMA 2020

Plaadiesitluskontsert: VALVAB

Priit Strandberg

Plaadiesitluskontsert: VALVAB foto
11. septembril kell 19:00
Sadamateatris
Vanemuise teatri näitleja Priit Strandbergi debüütalbumi "Valvab" esitluskontsert 

Autor-esineja PRIIT STRANDBERG
flötist MARION STRANDBERG
segakoor HUIK!
dirigent KASPAR MÄND (Rahvusooper Estonia)
keelpillikvartett koosseisus LINDA-ANETTE SUSS (Vanemuine), SUSANN-ELISABETH EESSAAR (Vanemuine), JAANA SUIJA ning AIKE RANDMANN (Vanemuine) 
Kontserdil kõlab valik Priit Strandbergi viimase 10. aasta jooksul kirjutatud soololauludest. Lood on aja jooksul täienenud ning nüüd saadavad laule lisaks kitarrile ja klaverile ka kaugelt kostvad koorihelid, keelpillid ning flööt. 

Marion Strandberg omandas flöödi erialal 2013. aastal bakalaureusekraadi nii Antwerpeni Kuninglikus Konservatooriumis (prof Aldo Baerten) kui ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (dots Raivo Peäske) ning magistrikraadi 2015. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (dots Mihkel Peäske). Marion on soleerinud Pärnu Linnaorkestri, ERSO ning TMKK Sümfooniaorkestri ühendorkestri ja mitmel korral ka EMTA Sümfooniaorkestri ees. Hooajal 2014/2015 täitis Marion Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri flöödirühma abikontsertmeistri kohta. Lisaks on ta mänginud näiteks Tallinna Kammerorkestris, Pärnu Linnaorkestris ning sageli näeb teda Üle-Eestilise Noorte Sümfooniaorkestri ridades. Lisaks flöödimängule tegeleb Marion ka laulmisega – koorides on ta laulnud 5-aastasest peale, praeguseks kooriks on Segakoor HUIK!

Segakoor HUIK! tuli esmakordselt kokku 2009. aasta septembris. Koor on andnud väga menukaid kontserte ja olnud võidukas paljudel koorikonkurssidel. Värskemad preemiad 
pärinevad 2016. aasta juulikuust, mil osaleti Itaalias Seghizzi 55. rahvusvahelisel koorikonkursil, kus HUIK! pälvis II koha rahvamuusika kategoorias, III koha kaasaegse muusika kategoorias ning parima koreograafia auhinna.
2015. aastal võitis HUIK! 20. Eesti segakooride võistulaulmisel "Tuljak" A-kategoorias I koha ning dirigent Kaspar Mänd konkursi parima noore dirigendi preemia. Koorifestivalil "Tallinn 2015" võideti I koht segakooride kategoorias, III koht kaasaegse muusika kategoorias ja kaks eripreemiat. HUIK! peab oluliseks koostööd noorema põlvkonna eesti heliloojatega - koor on salvestanud Kadri Laanese koorilaule, 2011. ja 2014. aastal lauldi koos kammerkooriga Head Ööd, Vend Pärt Uusbergi autorikontsertidel. 2012. veebruaris osales Segakoor HUIK! Evelin Seppari kammerooperi Teine esiettekandel. 2014. aastast alates on antud autorikontserte koos näitleja Priit Strandbergiga. Koori peadirigent on Kaspar Mänd, kes pälvis 2012. ning 2015. aastal Kooriühingu aastapreemia "Aasta Noor Dirigent".

Keelpillikvartett koosneb kolmest praegusest ja ühest kunagisest Vanemuise orkestrandist. Spetsiaalselt selleks kontserdiks kokku tulnud kvartetis astuvad üles Linda-Anette Suss, Susann-Elisabeth Eessaar, Aike Randmann (kõik Vanemuine) ning Jaana Suija.