Eesti Teatri Festival Draama 2015

7.-13. september

On selgunud Draama festivali programm

27. mail tehti Eesti Draamateatris toimunud pressiüritusel teatavaks teatrifestivali Draama 2015 selleaastased programmid ja lavastused.

2015. aastal on Draama festivalil viis programmi: Kuraatoriprogramm "Piiri peal", Balti Teatri Foorumi programm, Aastaauhindade programm, Vaba Lava Showcase ja Uue Tantsu Showcase.

Kuraatoriprogrammi "Piiri peal" on kokku pannud kuraator Peeter Raudsepp koostöös Eestis etenduskunste õpetavate ülikoolide tudengitega. Programmi kuuluvad lavastused on „Mu naine vihastas“ (NO99), “Budapest” (Von Krahli Teater), „Ekke Moor” (Kuressaare Linnateater, VAT Teater), “Romeo ja Julia” (Eesti Draamateater), “ja Sõna sai lihaks” (lavastaja Anu Lamp) ning “Pelléas-Mélisande” (lavastaja Auri Jürna), lisaks kuulub kuraatorprogrammi teatritudengite enda mitmekülgset loomingut, sealhulgas paroodiaid, omanäolisi linnaekskursioone, kogemusteatrit ja palju muud.

Kõikide Draama 2015 programmide lavastustega saab lähemalt tutvuda siin.

Pressiüritusel allkirjastati ka SA Eesti Teatri Festivali ja Pernod Ricard Estonia poolt Eesti teatri publikuauhinna statuut. Auhinna eesmärk on anda publikule võimalus valida Draama programmidest oma lemmik ning tunnustada ühte lavastust ning teatritruppi läbi selle. Auhinnale kandideerivad kõik Draama programmis olevad lavastused. Publikuhääletus koduleheküljel draama.ee avatakse 1. augustil ning veebihääletus kestab kuni festivali alguseni. Festivali ajal saab lemmikuid valida peale igat etendust täites vastava sedeli etenduspaigas. Auhinnaks võitnud lavastusele on Martelli poolt viiepäevane inspiratsiooni- ja puhkusereisi Prantsusmaale Martelli Konjakimõisasse. Auhinna võitja kuulutatakse välja Draama festivali pidulikul lõpustseremoonial 12. septembril Tallinnas Vaba Laval. Hääletanud publiku hulgast loositakse kümme võitjat, kes saavad auhindadeks järgneva aasta Draama festivali passid.

Draama 2015 toimub 7.-13. septembrini Tartus ja Tallinnas.

Piletid festivali etendustele tulevad müüki 1. juulist Piletilevis.

Katrin Maimik
Eesti Teatri Festivali Draama 2015 pressiesindaja
+37256502721
press@festival.ee

Hele Soomets
Eesti Teatri Festivali Draama 2015 tegevjuht
+3725020577
hele@festival.ee